Людство може спіткати нове масове вимирання
Дата: 05/02/2020
Тема: ИНТЕРЕСНОЕ


Вчені підрахували, скільки разів на Землі відбувалося масове вимирання видів тварин і рослин. Вони не заперечують, що людство може спіткати така ж доля, щоб звільнити місце для нових форм життя.


Під час масового вимирання зникає більше видів, ніж з’являється нових, а зараз біологи переконані, що людство живе саме в такий період. Дані епохи відбувалися приблизно кожні 100 млн років і тривали від 50 тис. до 2,5 млн років. Близько 443 млн років тому в результаті глобального зледеніння і подальшого різкого потепління загинуло понад 85% видів. Ними виявилися планктон, молюски, черевоногі та трилобіти. Приблизно 372 млн років тому зникло понад 75% тварин, переважно тих, які мешкали в теплих водах. Планета втратила 95% видів 250 млн років тому, а ще 50 млн років тому загинули гігантські земноводні і рослини — всього близько 75%. Останнім стало Крейдове вимирання, подія 65,5 млн років тому, яке супроводжувалося загибеллю динозаврів.

Вчені вважають, що сучасні люди стали свідком сьомого вимирання, про що свідчить загибель комах, а також зникнення звірів і птахів. На даний момент швидкість руйнувань в 100 разів перевищує попередні епохи. Природне середовище проживання звірів скорочується, а потепління загрожує смертю всім мешканцям планети.

Это статья Город - Информационно развлекательный портал Харькова
http://gorod.kharkov.ua

URL этой статьи:
http://gorod.kharkov.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=3926