Вчені відкрили величезний підземний океан
Дата: 04/04/2016
Тема: ИНТЕРЕСНОЕ


Геохіміки з Франції, Росії та Німеччини виявили на глибині 410-660 кілометрів під поверхнею Землі океан архейского періоду (віком 2,7 мільярда років), обсяг якого в рази перевищує розміри Світового океану. Дослідження вчених опубліковано в журналі Nature.

Величезне водоймище розташоване під земною корою і сформоване в давнину в умовах високого тиску і температур (1530 градусів Цельсія). Вода в ньому міститься в кристалічній структурі мінералів. До своїх висновків вчені дійшли, проаналізувавши затверділі зразки лавових потоків.

Мінерали знайдені на території Канади і є розплави коматіїта, захоплені олівіном. Аналіз зразків (відносні частки містять воду і церій), що збереглися практично в незмінному вигляді з давніх-давен, дозволили вченим оцінити запаси води під поверхнею Землі.

Раніше вчені підозрювали про існування підземного океану, проте проведене дослідження дозволило оцінити його розміри і таким чином заявити про існування величезного підповерхневого океану. Найімовірніше, підземна водойма виникла на початкових етапах розвитку планети

Это статья Город - Информационно развлекательный портал Харькова
http://gorod.kharkov.ua

URL этой статьи:
http://gorod.kharkov.ua/modules.php?name=News&file=article&sid=3801